Hizmetler

KEŞİF
Klimanızın montaj edileceği mekanın büyüklüğü, konumu, ısı kazanımı ve mimarisi gibi özellikleri ile klimanızın gücü arasında bir orantı vardır. Bu oranın tesbiti mühendislik hesaplama gerektirir. Klima sağlığınızla ilgili bir ürün olduğundan bu hesabı yapmadan gereğinden az veya gereğinden fazla kapasitede klima kullanmanız size hem ekonomik açıdan hem de sağlığınız açısından zarar verecektir.

Klima hesabındaki tüm mühendislik kriterler dikkate alınarak hazırlanan " Ürünler " sayfamızı ziyaret ederek sizin için en uygun klima modelini seçebilir, teknik özellikleri, teslim zamanı, fiyatı ve ödeme kolaylıkları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SATIŞ

BRC Klima'da toplam 8 marka ve 300’den fazla farklı klima modeli bulunuyor. Klima ürün gamında inverter duvar tipleri, tavan tipi, yer - tavan tipi, duvar - tavan tipi, salon tipi, kaset tipi, kanallı tip gibi mekanın büyüklüğüne ve ihtiyacına uygun seçenekler bulunuyor.

Deneyimli ve eğitimli personeli ile size uygun klima modelini belirleyip uygun ödeme şartları ile size sunacaktır. Mağazamızdan aldığınız cihazlarınız yine firma bünyesinde bulunan eğitimli ve deneyimli montaj servislerimiz tarafından evinize teslim edilip, montajı yapılacaktır.
             

MONTAJ

Tüm klimalar çalışma prensibi olarak birbirine benzese de montaj esnasında yapılması gerekenler ve alınan ölçüm değerleri markalara göre farklılıklar gösterir. Alanında uzman, eğitimli ve deneyimli kadrolara sahip İklimsa Yetkili Servisleri, teknik ve idari kurallara uygun yapacakları montajlar ile ürünün uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilmesine imkan sağlar. Bununla beraber klimalara garanti uygulanabilmesi için montajı ve diğer satış sonrası hizmetleri yetkili servis yapmalıdır.
Elektrik iç tesisleri yönetmeliğine göre klima, kombi, hava perdesi gibi elektrikli cihazlara çekilecek kalıcı ve sabit tesisatlar, kullanıcı ve bina güvenliği açısından yetkin elektrikçi tarafından yapılmalıdır.
Klimanın hava üfleme kanatlarının direk olarak insanlara, evcil hayvanlara ve bitkilere gelmemesi tavsiye edilir. Kullanma klavuzlarında da belirtildiği üzere konforlu bir ortam için oda sıcaklığının; ısıtma için 25-27 C ve soğutma için ise 20-24 C aralığında bir sıcaklık değerine ayarlanması gerekli ve uygundur. Daha düşük sıcaklıklarda kullanım yazın hasta ettiğine dair yanlış bir önyargıya sebep olmaktadır.

BAKIM
Klima cihazlarının temel işlevi, maksimum performans ve verimle ortamın sıcaklık değerlerini istenilen düzeyde sabit tutmaktır. Ancak; kullanım ile cihazların iç ve dış ünite serpantin (ısı değiştirici) yüzeylerinde, iç ünite filtrelerinde biriken kir ve toz, ısı transferini olumsuz etkiler. Sistemde verim düşümünün yaşanmaması, aşırı zorlanmadan dolayı arızaların oluşmaması için bakımlarının zamanında yapılması gerekir. Verim düşmesi, enerji sarfiyatının önemli oranda artmasına neden olur.

Bu işlemlerin konutlar, bürolar, banka şubeleri, mağazalar, vb. gibi yaşam birimlerinde yaz başlangıcında ve kış başlangıcında olmak üzere yılda ortalama iki kez yapılması tavsiye edilir.

Bakımda Yapılması Gereken İşlemler:
· Bakım esnasında uygulanan temel işlemler;
· Evaporatör hava emiş filtrelerinin kontrol ve temizliği
· Ünitelerin genel kontrolü
· Evaporatör ve kondenser yüzeylerinin kimyasal ile temizliği
· İç ve dış ünite fan temizliği
· Drenaj hatlarının kaçak, eğim ve temizlik kontrolleri, gerekli ise temizliği
· Kumanda ayarlarının kontrolü, basit çalışma testinin yapılması

Yukarıda belirtilen bakım periyodunun dışında azami 15 günlük periyotlarda cihaz filtrelerinin eğer mümkünse ılık basınçlı su ile veya basınçlı hava ile temizlenmesi gereklidir. Eğer cihazlarda (özellikle kanallı klimalarda) kullanılan filtreler elyaf esaslı ise, filtrelerin kullanımı ve ortama bağlı olarak yaklaşık 4 ila 6 aylık periyotlarda yenisi ile değiştirilmesi tavsiye edilmektedir.

ARIZA
Evinizde ve işyerinizde kullandığınız klimaların arızalanması durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz. En kısa zamanda size bir teknisyen yönlendirilecek ve detaylı testlerden geçirilerek klimanızdaki arıza bulunacaktır.

ONARIM
Arıza tespiti yetkili teknisyenler tarafından yapılan klimalarınız ilk önce yerinde, olmaz ise atölyelerde onarılacaktır. Klimalarınız onarım süresince bakımı da yapılarak test edilecektir. Testi başarıyla geçen klimalarınız artık eski yerlerine tekrar montaj yapılmaya hazırdır.
35 yılı aşkın sektör tecrübemizi, BRC Mühendislik Klima ailesi olarak sizlere hizmet vermek üzere yola çıktık.
Klima, günümüz mevsim şartlarında evde aile bireylerimizin, iş yerlerinde çalışanlarımızın sağlıklı ve konforlu şartlarda günlerini geçirebilmeleri için, olmazsa olmaz bir ürün haline gelmiştir. Bu konfor şartlarına, isteyen herkesin sahip olabilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Bize Ulaşın

  brc@brcklima.com

  +90 (322) 409 69 69

   Tellidere Mahallesi, Mücahitler Caddesi, No: 132/B,      01160 - Seyhan / Adana

© 2017 BRC | Mühendislik Klima. Tüm Hakları Saklıdır. Design by 2 ADAM YAZILIM